До уваги суб’єктів господарювання!!!

Дата: 04.05.2021 15:42

У зв’язку з початком активних весняно – польових робіт та використання хімічних препаратів, доводимо до відому правила їх використання.

Згідно статті 37 закону України «Про бджільництво», сільгоспвиробник має заздалегідь (за три доби) попередити пасічника про обробку медоносних культур та вказати дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Окрім того, сільгоспвиробнику забороняється обробка медоносів під час цвітіння та масового льоту бджіл. При використанні небезпечних для бджіл препаратів сільгоспвиробникам радять також використовувати репеленти, аби бджоли не летіли на оброблене поле. Усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с. Як виняток, допускається проведення обробок удень у похмурі та прохолодні денні години з температурою навколишнього повітря нижче     +10 °C.

Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в селищній або сільських радах, на територіях, яких вони знаходяться і своєчасно інформувати органи місцевого самоврядування, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевезеннях.
Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку рослин, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.
Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену згідно ст.21 Закону України “Про захист рослин ”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво ” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Про факти порушення   сільгоспвиробниками  правил хімічної обробки рослин просимо повідомляти Побузьку селищну раду.