Обережно: отруйні гриби!

Дата: 31.05.2021 10:04

Обережно: отруйні гриби!

Гриби — це дарунок лісу, але водночас і небезпечний продукт харчування, який може спричинити отруєння, а іноді й смерть. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що більшість людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.

Основні причини отруєнь:
 ? вживання отруйних грибів;
 ? неправильне приготування умовно їстівних грибів;
 ? вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
 ? вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо вам заходи та правила, яких слід дотримувати. Застерігаємо!

? Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках).
 ? Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
 ? Не збирайте гриби:
 ♦ якщо не впевнені, що знаєте їх, якими б апетитними вони не здавалися;
 ♦ поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
 ♦ з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих;
 ♦ ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них.
 ? Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках — вони не завжди відповідають дійсності.
 ? Не куштуйте сирі гриби на смак.
 ? Ще раз перевірте вдома гриби. Усі сумнівні викидайте. Нижню частину ніжки гриба, забруднену ґрунтом, викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
 ? Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
 ? Кип'ятіть гриби протягом 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді можна варити або смажити.
 ? У жодному разі не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
 Запам'ятайте: отруєння грибами дуже складно лікувати, будьте обережними та бережіть своє життя!