Як стати орендарем комунального нерухомого майна Побузької селищної ради

Шановні потенційні орендарі!

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» №157-ІХ від 03.10.2019 року (надалі - Закон), який введено в дію з 01.02.2020 року, та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна (надалі - Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оренди державного та комунального майна» № 483 від 3 червня 2020 р., яка набрала чинності 17.06.2020 року, змінено  процедуру передачі в оренду комунального майна.

Відтепер, потенційний орендар – фізична або юридична особа, яка виявляє бажання взяти в оренду комунальне нерухоме майно Побузької селищної ради, орендодавцем якого є виконавчий комітет Побузької селищної ради, може зробити це одним із наступних способів:

1. Взяти участь в аукціоні на право оренди об’єкта комунальної власності, включеного до Переліку першого типу, який оголошено в електронній торговій системі Прозорро.Продажі (надалі - ЕТС).

Інформація про оголошені аукціони опублікована за посиланням.

Для участі потенційний орендар подає в ЕТС заяву на участь в аукціоні в електронній формі та документи згідно з переліком.

2. Суб’єкти, які згідно із ст. 15 Закону мають право на оренду майна без проведення аукціону за зазначеним в інформаційному повідомленні цільовим призначенням, мають право подати в ЕТС (до 01.10.2020 року без застосування ЕТС) заяву на оренду відповідного об’єкта оренди відповідно до оприлюдненого інформаційного повідомлення про передачу об’єкта оренди без проведення аукціону.

Інформаційні повідомлення про передачу об’єктів оренди без проведення аукціону опубліковано за посиланням

Перелік документів

3. Подати в ЕТС (до 01.10.2020 року без застосування ЕТС) заяву шляхом заповнення електронної форми на оренду майна, включеного до Переліку першого або другого типу.

Переліки оприлюднені за посиланням.

Заява на оренду майна, включеного до Переліку першого типу, подається якщо об’єкт оренди було включено до Переліку першого типу не за заявою потенційного орендаря або у випадку, коли потенційний орендар бажає подати свої пропозиції щодо строку оренди такого об’єкта.

Зразок заяви

Заява на оренду майна, включеного до Переліку другого типу, подається потенційним орендарем, визначеним ч.1 ст. 15 Закону, якщо об’єкт оренди було включено до Переліку другого типу не за його ініціативою або у випадку, коли потенційним орендарем є особа, визначена ч.2 ст. 15 Закону.

Перелік документів

4. Звернутись з заявою в електронній формі через ЕТС (до 01.10.2020 року без застосування ЕТС) до виконавчого комітету Побузької селищної ради з заявою про включення визначеного об’єкта комунальної власності до одного з Переліків (якщо об’єкт не включено до жодного з Переліків):

- до Переліку першого типу (переліку об’єктів, що передаються в оренду на аукціонах) – якщо заявником є особа, не зазначена в ч.1 та ч.2 ст.15 Закону

Зразок заяви

- до Переліку другого типу (переліку об’єктів, що передаються в оренду без проведення аукціону) - якщо заявником є особа, зазначена в ч.1 та ч.2 ст.15 Закону

Перелік документів

УВАГА! Не можуть бути орендарями комунального майна особи, на яких поширюються обмеження, встановлені ч.4 ст.4 Закону. Усі потенційні орендарі разом з заявою щодо оренди та доданими до неї документами, зобов'язані надати інформацію про їх відповідність вимогам Закону до орендарів комунального майна за формою:

для фізичних осіб

для юридичних осіб

*Примітка: не стосується:

- нерухомого майна для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів - на строк, що не перевищує 5 календарних днів протягом 6 місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу для проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії;

- нерухомого майна для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів - на строк, що не перевищує 30 календарних днів протягом одного року щодо кожного орендаря, якщо балансоутримувачем є комунальне підприємство, установа, організація, що здійснює діяльність з організування конгресів і торговельних виставок;

- іншого окремого індивідуально визначеного майна.

Орендодавцями такого майна виступають його балансоутримувачі.