Сигнали оповіщення під час виникнення різних НС

ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ПРО НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

«УВАГА ВСІМ!» – це головний сигнал цивільного захисту. Подається включенням електросиренсирен звукового оповіщення цивільного захисту для привернення уваги населення в екстремальних випадках.

Почувши цей сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення оперативного чергового пункту управління. Тим, хто знаходиться на вулиці, слід зайти в установу, магазин, де попросити зробити теж саме.

На кожний випадок загрози надзвичайних ситуацій готуються варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.

Інформація передається протягом 3 - 5 хвилин після подачі звукових сигналів (електросирени, гудки і т.д. і т.п.).

Вислухавши це повідомлення кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та її масштаби; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія (район, вулиці, будинки і т.д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях.

ЗМІСТ КОЖНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ буде залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

Якщо лунає довгий безперервний сигнал сирени тривалістю п'ять хвилин, це означає — «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!»

У разі отримання сигналу ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ необхідно:

- відключити газ, воду, електроенергію, загасити вогонь в печах;

- візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів харчування і води;

- надайте допомогу хворим і літнім людям;

- швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;

- вийти із приміщення та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.

Ні в якому разі після сигналу «Повітряна тривога» не можна залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

По прибуттю в укриття:

- зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта):

- не палити, не смітити, голосно не розмовляти;

- дотримуватися спокою і порядку, обов’язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;

- уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

Якщо лунає короткий сигнал сирени до 50-60 секунд, це означає «ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ».

Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби, коригування вогню або зміна позиції.