Порядок отримання дозволу на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого комунального майна

Порядок отримання орендарем дозволу орендодавця на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна Побузької селищної ради здійснюється відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» №157-ІХ від 03.10.2019 року (надалі - Закон), який введено в дію з 01.02.2020 року, Порядку передачі в оренду державного та комунального майна (надалі - Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оренди державного та комунального майна» № 483 від 3 червня 2020 р., яка набрала чинності 17.06.2020 року.

Відповідно до чинного законодавства орендар, який отримав майно за результатами проведення аукціону або конкурсу, може звернутися до виконавчого комітету Побузької селищної ради з клопотанням про отримання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень, якщо за його розрахунками, підтвердженими висновком будівельної експертизи, його прогнозовані витрати на ремонт об’єкта оренди, становитимуть не менш як 25 відсотків ринкової вартості об’єкта оренди, визначеної суб’єктом оціночної діяльності станом на будь-яку дату поточного року.

Для розгляду питання про надання згоди орендарю на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна орендар подає до Побузької селищної ради заяву з проханням надати йому дозвіл на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна та наступний пакет документів:

- опис передбачуваних поліпшень;

- дефектний акт з обгрунтуванням доцільності здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна. Дефектний акт складається орендарем комунального майна та погоджується з балансоутримувачем цього майна.;

- проектно-кошторисну документацію на проведення невід'ємних поліпшень орендованого майна. Проектно-кошторисна документація витрат на проведення невід’ємних поліпшень орендованого майна складається орендарем та підрядником, який буде здійснювати ці поліпшення, і погоджується з балансоутримувачем будівлі, а також управлінням капітального будівництва;

- висновок будівельної експертизи та висновок про вартість об’єкта оренди станом на будь-яку дату поточного року;

- довідку балансоутримувача про вартість об’єкта оренди згідно з даними бухгалтерського обліку, складену станом на початок поточного року.

Якщо орендар планує проводити реконструкцію чи капітальний ремонт орендованого майна, то проектна документація на виконання таких робіт погоджується також з управлінням архітектури та містобудування Голованівської РДА.

Подана орендарем заява на надання згоди орендодавця на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна разом з пакетом документів виноситься на розгляд комісії виконавчого комітету селищної ради з фінансово-економічних питань, бюджету, соціального розвитку, житлово-комунального господарства, підприємницької діяльності та комунальної власності  (далі – комісія).Прийняте комісією по вказаній заяві рішення оформляється протоколом засідання комісії.

При прийнятті комісією позитивного рішення щодо доцільності надання згоди орендарю на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна за власні кошти орендаря  готується відповідний проект рішення виконавчого комітету селищної ради і вноситься  на засідання виконкому.

За результатами розгляду цього питання на засіданні виконкому виконавчим комітетом селищної ради приймається рішення: дати дозвіл орендареві на здійснення за власні кошти невід’ємних поліпшень орендованого майна або відмовити орендарю у наданні такого дозволу.

Про результати розгляду на засіданні виконкому заяви орендаря на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна та про прийняте виконавчим комітетом селищної ради рішення з цього питання  письмово відправляється (надається) орендарю.

Отримавши згоду орендодавця (виконавчого комітету селищної ради) на здійснення за власні кошти невід’ємних поліпшень орендованого майна у вигляді письмового повідомлення  Побузької селищної ради, орендар приступає до виконання вказаних робіт.

Всі роботи з невід’ємних поліпшень орендованого майна орендар проводить на підставі погодженої з орендодавцем проектно-кошторисної документації на виконання вказаних робіт.

Після завершення робіт з невід’ємних поліпшень орендованого майна орендар письмово інформує про це виконавчий комітет Побузької селищної ради та подає  копії належним чином завірених актів прийому-передачі виконаних ремонтних та будівельних робіт, а також копії платіжних документів, що підтверджують проведені орендарем розрахунки за виконані поліпшення орендованого майна та придбані матеріали, використані для здійснення цих поліпшень, та висновок будівельної експертизи, що підтверджує здійснення і склад невід'ємних поліпшень