Верховна Рада перезапустила агрострахування – податок на дохід за страховими договорами збільшений

Дата: 08.07.2021 00:56

Верховна Рада прийняла закон, яким передбачається державна підтримка сільгоспвиробників в частині страхування продукції. А податок на дохід за договорами її страхування складе 3,5%.

Законопроект збільшує ставку податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції до 3,5%. Надалі ці кошти підуть на підтримку страхування с / г продукції.

Розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів визначено на рівні до 60%.

У той же час конкретний розмір компенсації буде визначатися виходячи з можливостей держбюджету.

Також внесені зміни до закону "Про страхування" – скасовано положення про страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул і уточнюються повноваження Нацбанку як органу, що здійснює нагляд за страховою діяльністю.

Також варто відзначити, що Верховна Рада прийняла закон, за яким збільшується до 20% ставка податку на додану вартість (ПДВ) для аграріїв, що поставляють деякі види сільгосппродукції.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в першому читанні Верховна Рада підтримала так званий «Ресурсний закон», яким передбачається, що якщо розмір земельних ділянок перевищує 0,5 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (18% ПДФО і 1,5 військового збору).