До уваги всіх власників земельних ділянок та землекористувачів!

Дата: 30.07.2021 13:48
Кількість переглядів: 920

Фото без опису

На виконання розпорядження   голови обласної державної адміністрації  від 15 липня 2021 року № 513 оголошено з 19 липня по 19 серпня місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової.

Згдно з інформацією Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  на території нашого району є три карантинних організми,  з якими обов’язково потрібно проводити боротьбу  це амброзія полинолиста, американський білий метелик та повитиця польова.

Під час цвітіння амброзії полинолистої, а саме зараз наближається початок цвітіння, її пилок викликає сезонну алергію (поліноз) у алергіків. Знищення рослин до фази цвітіння зменшує кількість пилку в повітрі та сприяє зменшенню кількості бур’янів на наступні роки. Зрозуміло, що знищити все неможливо, але зменшити концентрацію пилку бур’янів в повітрі реально. Найчастіше амброзія росте на узбіччях доріг, смугах відведення залізничних колій, на пустирях, на краях сільськогосподарських полів та на польових дорогах.

Фото без опису 

На неалергенний карантинний бур’ян повитицю польову також необхідно звернути увагу. На сьогодні ним засмічені майже всі узбіччя доріг та смуги відведення залізничних колій. Бур’ян-паразит має нитковидне жовте або помаранчево-жовте витке стебло, коріння та листя не має, тому й боротись складно. Рекомендовані заходи – випалювання (із дотриманням вимог протипожежної безпеки), застосування гербіцидів, де це дозволяють санітарні правила, стимулювання проростання насіння повитиці із подальшим знищенням сходів.

Фото без опису 

Американський білий метелик характеризується як винятково агресивний і небезпечний шкідник, здатний завдати великої шкоди багаторічним насадженням. Поліфаг, улюблені рослини: шовковиця, клен ясенелистий та плодові дерева. Його гусениці утворюють павутинні гнізда на гілках дерев та поїдають там молоде листя. Трапляються випадки коли гусениці повністю знищують листя на деревах. Основні заходи боротьби полягають у зборі та знищенні гусениць і кладок яєць. Ефективним є знищення (обрізка та спалювання) гнізд разом з гусеницями до періоду появи гусениць V віку, коли вони покидають гнізда і розповзаються по кроні всього дерева.

Звертаємось до, керівників підприємств, організацій, установ, сільськогосподарських формувань та громадян із закликом провести роботи щодо знищення гусениць американського білого метелика, рослин амброзії полинолистої та повитиці польової.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь