БЕЗПЕКА НА ВОДІ У ОСІННІЙ ПЕРІОД
Восени активність відпочиваючих поблизу водойм та на воді зменшується. Проте деякі громадяни не уявляють життя без свого хобі – порибалити з вудкою, або погуляти понад берегами осінньої річки, ставка. Та, на жаль, люди не вірять в небезпеку, доки вона не торкнеться їх самих. Тож для того, щоб уникнути нещасних випадків в осінній період, треба бути особливо уважними і дотримуватися елементарних правил поведінки на воді.
У цей період температура води становить +6-10°С і якщо людина раптом опиниться у воді, мокрий одяг одразу потягне донизу, а холодна вода буде обмежувати рухи. Врятуватися в такій ситуації буває досить важко.
Тривалість безпечного перебування людини у воді при температурі води +15°С - до 3,5-4,5 години, температура води +2-3°С є смертельно небезпечною для людини вже після 10-15 хвилин. Якщо температура води менше +2°С - людина може померти через 5-8 хвилин від переохолодження.
Потрібно також пам’ятати, що охолодження організму у воді відбувається інтенсивніше, ніж на суші, оскільки теплопровідність у води в 27 разів вище, ніж у повітря. Разом із переохолодженням причиною смерті в холодній воді може стати холодовий шок. Якщо падіння у холодну воду не вдалось уникнути, то одразу намагайтесь дістатись до берега.
При виході на сушу спробуйте зігрітись будь-яким способом: фізичними вправами, напруженням та розслабленням м’язів, використовуючи укриття, взаємодопомогу, розводячи багаття тощо.
Пам’ятайте, що при низькій температурі повітря та відсутності можливості висушити мокрий одяг, його краще не знімати.
При зігріванні людини, яка певний час перебувала у холодній воді, заборонено проводити інтенсивне зігрівання, занурюючи потерпілого у ванну з гарячою водою, використовувати алкоголь.
Вирушаючи в плавання рекомендується:
- брати із собою надійні засоби зв’язку;
- повідомляти рідним, куди і наскільки ви поїхали;
- у разі надзвичайної події телефонувати «101».
Дотримуйтесь правил безпеки на воді, бережіть своє життя