Проблеми та рішення в управлінні відходами на регіональному та місцевому рівні

Дата: 15.11.2021 11:26
Кількість переглядів: 225

Представники Побузької селищної ради прийняли участь у тренінгу організованому силами ГО «Флора», 11-12 листопада, на тему «Проблеми та рішення в управлінні відходами на регіональному та місцевому рівні». Захід об’єднав представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, екоактивістів та правоохоронців Кіровоградської області.

В ході навчання, учасники ознайомились з базовим законодавством Європейського Союзу щодо управління відходами. Представляючи тему, Зелінський С.Е., директор регіонального центру підвищення кваліфікації Кіровоградської області, зосередив увагу на важливості практичного впровадження європейських підходів та принципів у поводженні з відходами.

Яким чином, імплементовані такі підходи у національному законодавстві та які норми регулюють цю сферу в Україні, детально роз’яснила Ященко М.А., заступник начальника Департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА. Окрім того, під час своєї доповіді, чиновниця представила типові порушення, що допускаються керівництвом ОТГ на рівні Кіровоградської області.

Під час тренінгу, організатори не обмежились лише теорією. Окремий розділ, було присвячено ознайомленню з кращими практиками поводження з відходами, що існують на Україні. Такі презентації запропонували партнери ГО «Флора», з Кривого Рогу, Полтави та Яремчі. Окрім того, доволі ґрунтовну презентацію надали фахівці ТОВ «Екостайл», які представили механізми поводження з відходами, що діють у місті Кропивницькому.

На завершальному етапі, учасникам було презентовано проблему щодо промислових відходів, які утворюються у Кіровоградській області.

З метою практичного обговорення проблем, що мають місце на рівні ОТГ, було організовано панельну дискусію, до якої долучились представники Державної інспекції України, департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА, департаменту екології, ПЕК та надрокористування КОДА, обласної прокуратури та ДУ «Кіровоградський центр контролю та профілактики хвороб МОЗУ».

Після плідних дискусій, учасники погодились з важливістю імплементації європейських підходів у поводженні з відходами і висловили готовність до плідної співпраці у подальшому.

Тренінг проводивься в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Зміст та програма тренінгу, належить організаторам і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст та перебіг заходу несе виключно Громадська організація «Флора».

Дуже вдячні за проведену роботу в організації тренінгу Громадській організації «Флора». Надіємось на подальшу спільну співпрацю!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано