Хто повинен використовувати РРО (ПРРО) у селах?

Дата: 11.01.2022 13:28
Кількість переглядів: 85

 Реалізація товарів на території села звільнена від обов”язкового використання РРО. Це передбачено змінами, прийнятими Кабінетом Міністрів України до Постанови «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»» від 23 серпня 2000 року № 1336. Але разом з тим , зверніть увагу : для звільнення  від обов”язку  застосування РРО  та ПРРО підприємцями у сільській місцевості слід  дотримуватися  певних вимог. Зокрема, РРО  не використовують  підприємці у сільській місцевості , які ведуть  роздрібну торгівлю  товарами на території села :

         - Роздрібна торгівля продовольчими товарами: горішки, хліб, сир, печення, цукерки, вода, соки та інше (крім підакцизних товарів: алкоголь, тютюн)

         -   Роздрібна торгівля та громадське харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також с/г товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва

         -   Роздрібна торгівлі медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села

         -   Надання побутових послуг на території села (послуги перукарень, ремонту, технічного обслуговування та інше)

         -   Провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єктами підприємницької діяльності на території сіл і селищ міського типу, яким згідно із Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» надано статус гірських

              Варто   наголосити, що при звільненні від використання РРО та ПРРО  підприємці в селах  зобов»язані проводити  розрахункові  операції із застосуванням  розрахункових  книжок  та книг обліку розрахункових оперцій.

             Разом  з  тим,  варто  звернути увагу, що разом  з цим Постанова №1359 передбачає  виключення  коли РРО  все ж доведеться  застосовувати , а саме у разі наявності принаймі однієї  умови :

-підприємець одночасно в  тому ж торговельному  об»єкті  веде торгівлю  підакцизною продукцією ;

- ФОП  одночасно веде  дистанційну торгівлю через інтернет;

-сільська рада або   рада об»єднаних  територіальних  громад  ухвалила рішення  щодо  обов»язкового використання   на території села РРО або ПРРО; 

 -  перевищено  граничний розмір  річного обсягу  розрахункових операцій, встановлений у величині 167 розмірів мінімальної заробітної плати.

 

                                                                                            Голованівська ДПІ  ГУ ДПС у

                                                                                            Кіровоградській  області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано