До уваги власників житлових приміщень, що безоплатно розміщують внутрішньо-переміщених осіб (доповнено)

Дата: 20.04.2022 09:47

ІНФОРМАЦІЯ

про компенсацію витрат власнику за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати заяву до виконавчого комітету сільської ради за місцем розташування жилого приміщення, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу. Власник жилого приміщення також зобов’язаний в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.

Заява (заповнюється на місці) у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу (скачати заяви власника).

Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого комітету сільської ради за місцем розташування жилого приміщення такі документи:

• заяву за формою згідно з додатком 1 (постанова КМУ від 19.03.2022 р. №333); (скачати)
  • власний паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • реквізити банківського рахунку;
  • документ що підтверджує право власності на житло;
  • довідки, що немає заборгованості за сплату комунально-житлових послуг (газ, світло, вода, теплопостачання, вивіз сміття, обслуговування прибудинкової території);
  • копії довідок внутрішньо переміщених осіб про включення до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО.

Заява розглядається протягом п'яти робочих днів з дня її отримання. Перебіг п’яти робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви.

Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету сільської ради проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження внутрішньо переміщеної особи, зокрема електронних документів), а також перевіряють дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на  проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.