Випалювання стерні: хто та як відповідатиме!!!

Дата: 09.06.2023 11:29

На виконання розпорядження начальника Голованівської районної військової адміністрації Кіровоградської області №77-р від 06 червня 2023 року «Про затвердження Плану заходів щодо протипожежного захисту сільгоспугідь та збереження зернових культур і грубих кормів від пожеж у 2023 році», Побузька селищна рада інформує про те, що у період збирання ранніх зернових культур забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях, зокрема цього року діють розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря 1800 - 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 30600 грн. до 61200 грн., а саме:

за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць відтепер каратимуть штрафами від 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 91,8 до 153 тис. грн.);

за самовільне випалювання рослинності або її залишків штрафи збільшили з 10 - 70 до 180 - 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн. до 21420 грн.).

за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду штрафи збільшили з 20 - 100 до 360 - 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 грн. до 30600 грн.).