Чому ловити рибу біля ліній електропередач небезпечно?

Дата: 26.07.2023 15:16

Лов риби в охоронній зоні або поблизу повітряних ліній електропередачі (ЛЕП) створює реальну загрозу життю та здоров’ю.

Про таку небезпеку мешканців області попереджає ПрАТ «Кіровоградобленерго».

Зокрема йдеться про сучасні вудилища, які виготовляються із матеріалу, що є провідником електричного струму. Вудилище створює небезпеку навіть при наближенні до проводів лінії електропередачі на невелику відстань, а торкання їх неминуче призведе до електротравми, у тому числі смертельної.

Аби вберегти себе від небезпеки, потрібно дотримуватись елементарних правил безпеки:

- обирати місце для риболовлі якомога далі від ЛЕП, трансформаторів та інших енергооб’єктів;

- огляньте місце – можливо, там є інформаційні таблички або знаки, що попереджають про небезпеку лову в грозу та поблизу ЛЕП;

- складайте вудилища під час проходу під ЛЕП, щоб не торкнутися ненароком або не наблизити його до проводів. Відстань від вудилища до проводів у півтора метра вже є небезпечним;

- не можна рибалити під час грози: вода проводить струм, а удар блискавки поширюється навколо водоймища в радіусі понад 100 метрів. При наближенні грози слід негайно відійти на безпечну відстань від берегової лінії.

Варто пам’ятати, що знання правил безпеки та запобіжні заходи можуть врятувати не тільки ваше життя, але й уберегти та зберегти життя незнайомих вам людей.