-
Інтеграція через працевлаштування внутрішніх переселенців в нові громади – безумовний пріоритет влади та суспільства.
-
Працевлаштування ВПО – турбота не лише суспільства і держави, а й самих ВПО. Це шлях назустріч одне одному.
-
Себе можна й треба реалізовувати, де б ти не жив та в яких умовах не опинився б. Це – твій внесок у Перемогу.
-
Сьогодні роботи вистачить усім. Вакансій вже більше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення. Головне – твоє бажання. Реалізуйся!
-
Ніхто, крім тебе, не вирішить твою долю. Подбай про майбутнє. Шансів почати нову сторінку життя багато. Не втрать свій!
-
Починаємо там, де ми є. Використовуємо те, що маємо. Змінюймо життя разом.
-
Українські внутрішні переселенці – приклад стійкості для всього світу.
|
За ініціативи Мінреінтеграції, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.04.2023 № 312-р схвалено Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року та затверджено операційний план з її реалізації у 2023 – 2025 роках.
Одним з ключових заходів, який сприятиме адаптації та інтеграції ВПО в приймаючих громадах, Стратегією визначено їхнє працевлаштування. Зокрема передбачені наступні завдання:
|
-
. Ми всі допомагаємо ВПО, бо на цьому місці міг опинитись кожен з нас. Українці – одна родина.
-
. Війна займе певний час. ВПО мають намагатись облаштовувати повноцінне життя собі та своїм родинам на нових місцях. А місцеві громади мають так приймати ВПО щоб вони потім не хотіли їхати.
-
. ВПО мають бути активними на ринку праці. Зараз багато вільних вакансій. На Єдиному порталі Центру зайнятості їх десятки тисяч. Роботи вистачить усім.
-
. Релокований бізнес робить свій внесок в економіку твого регіону. Це – новий досвід, це жага до відновлення. Підтримай ВПО!
-
. Ворог прагне поглибити соціальну та гуманітарну кризи в Україні, наше завдання цього не допустити.
-
. Кожен роботодавець, який працевлаштовує ВПО, робить відчутний внесок до економічної стабільності та державної безпеки.
|
Держава реалізуює бюджетні програми щодо працевлаштування та професійного навчання ВПО. Це:
|
3.1.Держава робить все від неї залежне, щоб забезпечити людям, які переселились, умови життя й праці, що будуть не гірші за ті, які були до переселення.
|
Проводяться регулярні онлайн наради з питань працевлаштування та професійного навчання ВПО за участі представників профільних міністерств, ДЦЗ, ОВА, благодійних та громадських організацій.
За результатами проведених нарад вжито таких заходів:
Нинішня кампанія – один з інструментів, який покликаний збільшити кількість ВПО, що знайшли роботу, в рази.
-
Мінекономіки, наказом від 11.04.2023 № 2040 «Про затвердження Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер» розширено перелік професій, спеціальностей з 70 до 123. Наказ вступив у дію 24.05.2023;
-
Мінекономіки спільно ДЦЗ розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 10 Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану», положеннями якого передбачається можливість залучення незайнятих ВПО працездатного віку, які є застрахованими особами та не мають статусу зареєстрованого безробітного, до суспільно корисних робіт, а також збільшення рівня оплати праці залученим особам до розміру, що не буде перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати;
|