Увага!

Дата: 20.09.2023 15:02

У межах охоронних зон землі у їх власників та користувачів не вилучаються, а використовуються з обмеженнями, передбаченими Правилами охорони електричних мереж.

Охоронні зони встановлюються:

уздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів при не відхиленому їх положенні на відстань:

2метрів - ПЛ до 1 кВ

10 метрів - ПЛ до 20 кВ

15 метрів - ПЛ 35 кВ.

Забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

- перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, відчиняти двері цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення  до електричних мереж;

- саджати дерева та інші багаторічні насадження;

- будувати житлові, громадські та дачні будинки; влаштовувати будь-які звалища;

- складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали; розпалювати вогнища;

- накидати на струмові дні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, демонтувати їх елементи;

- влаштовувати ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей;

- виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн.

Енергопідприємство має право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, що порушили правила охорони електричних мереж. Відновлення електропостачання здійснюється після усунення порушень та відшкодування підприємству заподіяних матеріальних витрат.

На балансі ПрАТ «Кіровоградобленерго» як дерева, так і інші високорослі рослини відсутні.

Згідно з чинним законодавством, організовувати та здійснювати роботи з належного утримання дерев, і не лише тих, які висаджені в охоронних зонах повітряних ліній електропередач повинні їхні власники.

Тобто, громадяни, керівники органів місцевого самоврядування, установ та організацій повинні дотримуватись вимог ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п.5 «Правил охорони електричних мереж», п 5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України».

Згідно з цими нормативними документами, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, в тому числі обрізання дерев, розчистку чагарників тощо в охоронних зонах ліній електропередач, є:
 • на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власностібалансоутримувачі цих об’єктів;
 • на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;
 • на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, – забудовники чи власники цих територій;
 • на безгосподарних територіях, пустиряхмісцеві органи самоврядування;
 • на приватних садибах і прилеглих ділянкахїхні власники або користувачі.

З повагою адміністрсція Голованівського РЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго»