НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК НА ВИРОБНИЦТВІ: АЛГОРИТМ ДІЙ РОБОТОДАВЦЯ

Дата: 11.03.2024 09:46
Кількість переглядів: 63

Фото без опису

У разі настання нещасного випадку / гострого професійного захворювання (отруєння) роботодавець зобов’язаний дотримуватись певних правил:

  •  повідомити засобамизв’язку територіальний орган Пенсійного фонду України (далі Фонд) та Держпраці за місцем настання нещасного випадку (у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів за місцем реєстрації підприємства (установи, організації)) протягом однієї добита надати на паперовому носіїповідомлення не пізніше наступного робочого дня;

  •  з метою з’ясування ступеня тяжкості травми та ступеня алкогольного сп’яніння потерпілого направити запит до закладу охорони здоров’я;

  •  у разі віднесення отриманої травми до категорії тяжких узгодити з територіальним органом Держпраці порядок проведення розслідування (спеціальне розслідування чи комісія, створена підприємством).

 

10 кроків розслідування нещасного випадку (без спеціального розслідування):

1. Не пізніше наступного робочого дняутворитикомісію з розслідування нещасного випадку та направити копію наказу до територіального органу Фонду.

2. Протягом 5 робочих днівзабезпечити розслідування нещасного випадку, скласти, підписатита надати на затвердження акти за формою Н-1.

3. За потреби продовження розслідування випадку для встановлення обставин і причин його настання:

  • не пізніше останнього робочого дня визначеного терміну розслідування отримати з Держпраці письмове погодження;

  • видати наказ про продовження розслідування(рекомендовано наступним робочим днем від дати останнього дня визначеного наказом терміну розслідування);

  •  не пізніше наступного робочого дня надати до територіального органу Фонду копію наказу про продовження розслідування.

4. Протягом 2 робочих дніврозглянути і затвердитиакти за формою Н-1.

5. Протягом 5 робочих днівпісля затвердження актів за формою Н-1 організуватиформування потрібної кількості копій матеріалів розслідування разом з актами, їх прошиття та нумерацію.

6.Протягом 3 робочих днів після формування матеріалівнадіслати розслідування до територіального органу Фонду.

7. Протягом 2 робочих днівпісля затвердження актів за формою Н-1 видати наказ про вжиття запропонованих комісією заходів щодо запобігання виникнення подібних випадків у визначені в акті строки та направити копію наказу до територіального органу Фонду.

8. По завершенню визначених строків виконання наказу про вжиття запропонованих комісією заходів, інформувати в письмовій формі територіальний орган Фонду про хід їх виконання.

9. Протягом 10 робочих днівпісля закінчення періоду тимчасової непрацездатності потерпілого скласти відомості про наслідки нещасного випадку та / або гострого професійного захворювання (отруєння), аварії за формою Н-2.

10. Протягом трьох робочих днівнадіслати повідомлення за формою Н-2організаціям та особам, яким надсилались акти за формою Н-1.

 

 

 

Ольга ЯНЧУК,

заступник начальника управління начальник відділу

профілактики та розслідування нещасних випадків

управління контрольно-перевірочної роботи головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь