У пошуках інформації про зниклу людину рідні поширюють дані про неї у соціальних мережах, телеграм-каналах тощо.
Такі дії можуть серйозно нашкодити. Особливо, коли це стосується військових. Що не можна робити: ▪ Виставляти фото зниклого/ї у військовій формі в соцмережах. ▪ Називати військову частину чи батальйон. ▪ Вказувати точну останню локацію зниклого. ▪ Тегати його/її профіль у соцмережах. ▪ Повідомляти ці відомості стороннім людям. Чому це не можна робити: ▪ Якщо військовий/а у полоні, то може розповісти зовсім іншу історію. Ваші відомості можуть коштувати йому життя. ▪ Він/вона може вдавати цивільного та намагатися вийти з оточення в цивільному одязі. ▪ Розкриття позицій підрозділу зниклого/ї може загрожувати його/її побратимам.
Стережіться шахраїв ❗️ Детальна інформація про зниклого/лу у групах пошуку в соцмережах, може привернути увагу шахраїв. Вони обіцяють за винагороду надати інформацію про зниклих або ж посприяти швидшому внесенню полонених у списки обміну. А після отримання грошей зникають. ✅ Для пошуку зниклих та щодо обміну полонених варто звертатися лише до уповноважених державою органів. Їхні послуги безоплатні. Якщо вам пропонують заплатити за «сприяння» – зверніться до поліції.
✅ Як отримати безоплатну правничу допомогу ▪ Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Юристи консультують в будні з 8:00 до 18:00. ▪ Якщо Вам потрібно отримати правничу допомогу, звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги: https://legalaid.gov.ua/buro